UWAGA !!!

Od 01.01.2024 r. uruchomiona strona jest wersją archiwalną. Aktualna strona Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie jest dostępna pod adresem: https://www.gov.pl/wios-warszawa

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
26.05.2010

DZIAŁANIA WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORATU OCHRONY ŚRODOWISKA W WARSZAWIE W ZWIĄZKU Z POWODZIĄ

 

W związku z trwającą powodzią, Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska zobowiązał podległe służby do stałego monitorowania sytuacji i podejmowania działań, pozostających w kompetencji Inspekcji Ochrony Środowiska. Podjęto aktualizację wykazów obiektów:
1)     oczyszczalnie ścieków,
2)     składowiska odpadów,
3)     bazy i stacje paliw,
4)     magazyny substancji niebezpiecznych,
5)     zakłady przemysłowe, wykorzystujące substancje niebezpieczne,
które znalazły się na terenach zalanych bądź podtopionych. W przypadkach uzasadnionych planowane są badania gleby i ziemi na zawartość substancji ropopochodnych lub innych zanieczyszczeń.
Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska pozostają w kontakcie z kierownikami oczyszczalni ścieków, w tym należących do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S. A.
Pracownicy Laboratorium pozostają w stałej gotowości do pobrania próbek i wykonania podstawowych badań fizyko-chemicznych jakości wód rzek, na których wystąpiły stany alarmowe.
Aktualizowany jest wykaz składowisk, które uprawnione są do przyjmowania odpadów z podgrupy 16 82 Odpady powstałe w wyniku klęsk żywiołowych.
 
Równocześnie Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska informuje, że pod adresem www.wetgiw.gov.pl znajduje się „Lista zakładów uprawnionych do zbierania, transportu i przetwarzania zwierząt padłych w wyniku powodzi”, natomiast pod adresem www.pis.gov.pl w zakładce ulotka_powódź znajdują się „Informacje dla POWODZIAN”.
 
Ze względu na utrzymujące się warunki hydro-meteorologiczne, Kierownicy Delegatur zostali zobowiązani do stałej obserwacji sytuacji na ciekach wodnych w aspekcie zagrożenia masowym śnięciem ryb. Wyniki obserwacji powinny zostać potwierdzone poprzez pobranie próbek wody i wykonanie niezbędnych oznaczeń terenowych: pH, tlen rozpuszczony, temperatura, przewodnictwo i procent nasycenia tlenem z wykorzystaniem przenośnego sprzętu pomiarowego. W przypadku zaobserwowania zjawisk, wskazujących na zagrożenie przyduchą, będą o tym informowane odpowiednie jednostki samorządu terytorialnego.

Opcje strony

do góry