UWAGA !!!

Od 01.01.2024 r. uruchomiona strona jest wersją archiwalną. Aktualna strona Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie jest dostępna pod adresem: https://www.gov.pl/wios-warszawa

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
01.06.2010

DZIAŁANIA WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORATU OCHRONY ŚRODOWISKA W WARSZAWIE W ZWIĄZKU Z POWODZIĄ

 

Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska podaje aktualny wykaz składowisk, które uprawnione są do przyjmowania odpadów z podgrupy 16 82 Odpady powstałe w wyniku klęsk żywiołowych:
 
  1. Składowisko odpadów w miejscowości Wola Pawłowska - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Ciechanowie,
  2. Składowisko odpadów w miejscowości Dalanówek – Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Płońsku Sp. z o.o.,
  3. Składowisko odpadów w miejscowości Stara Kornica – Wójt Gminy Stara Kornica,
  4. Składowisko odpadów w miejscowości Łosice – Związek Komunalny „Nieskażone Środowisko” z siedzibą w Łosicach,
  5. Składowisko odpadów w miejscowości Wola Suchożebrska – Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Siedlcach,
  6. Składowisko odpadów PETRO Remont Sp. z o.o. w Płocku, ul. Chemików 7,
  7. Składowisko odpadów komunalnych w miejscowości Guzów – Wójt Gminy Orońsko,
  8. Składowisko PPUH „Radkom” Sp. z o.o. w Radomiu.
 
 
Na stronie internetowej Ministerstwa Środowiska www.mos.gov.pl w zakładce „ŚRODOWISKO” pod hasłem „odpady” dostępna jest informacja „Postępowanie z odpadami powstałymi na skutek wystąpienia powodzi”. W informacji znajduje się między innymi przypomnienie, że „zgodnie z obowiązującymi w 2010 r. stawkami opłat za umieszczenie odpadów na składowisku odpadów, stawka opłaty za składowanie odpadów odprowadzana do urzędu marszałkowskiego dla odpadów o kodzie 16 82 02 wynosi 0 zł ”.
 
Pod adresem www.wetgiw.gov.pl znajduje się „Lista zakładów uprawnionych do zbierania, transportu i przetwarzania zwierząt padłych w wyniku powodzi”, natomiast pod adresem www.pis.gov.pl w zakładce ulotka_powódź znajdują się „Informacje dla POWODZIAN”.
 
Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie zakończyli inwentaryzację istotnych z punktu widzenia ochrony środowiska obiektów, zlokalizowanych na terenach zalanych wodami powodziowymi bądź zagrożonych podtopieniem albo podtopionych.
 
Na terenach zalanych znalazły się:
- część nielegalnego składowiska odpadów innych niż niebezpieczne w międzywalu Wisły w Nowym Dworze Mazowieckim;
 
Na terenach podtopionych lub zagrożonych podtopieniem znalazły się:
1)      Obiekty Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A.: oczyszczalnia ścieków „Południe”, oczyszczalnia ścieków „Czajka”,
2)      Obiekty Vattenfall Heat Poland S.A.: Elektrociepłownia Żerań i składowisko odpadów „Myśliborska”, Elektrociepłownia Siekierki i składowisko odpadów „Zawady”,
3)      Komunalna oczyszczalnia ścieków w Łomiankach eksploatowana przez Zakład Wodociągó i Kanalizacji w Łomiankach Sp. z o.o.
4)      Komunalna oczyszczalnia ścieków w Zakroczymiu eksploatowana przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Zakroczymiu,
5)      zamknięte zrekultywowane gminne składowisko w Jabłonnej (podtopiony teren wokół składowiska),
6)      Oczyszczalnia ścieków Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Otwocku,
7)      Zamknięte i zrekultywowane składowisko odpadów w Otwocku;  
8)      Miejska oczyszczalnia ścieków w Białobrzegach eksploatowana przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji – Zakład Budżetowy w Białobrzegach –;
9)      Zakładowa oczyszczalnia ścieków WARWIN S.A. w Warce – 21 maja 2010 r. została wyłączona, ścieki skierowano do kanalizacji miejskiej.
 
Po rozpoznaniu charakteru zalanych lub podtopionych obiektów, nie planuje się badań gleby i ziemi na zawartość substancji ropopochodnych lub innych zanieczyszczeń. Wody powierzchniowe były i są badane doraźnie, w miarę rozwoju sytuacji powodziowej. Wyniki umieszczane są w zakładce „Komunikaty”. Następne badania monitoringowe wód planowane są w pierwszej dekadzie czerwca.

Opcje strony

do góry