UWAGA !!!

Od 01.01.2024 r. uruchomiona strona jest wersją archiwalną. Aktualna strona Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie jest dostępna pod adresem: https://www.gov.pl/wios-warszawa

Aktualności

05.09.2023

WIOŚ w Warszawie przeprowadził akcję kontrolną ukierunkowaną na nielegalny przewóz odpadów.

25 sierpnia 2023 r. WIOŚ w Warszawie Delegatura w Ostrołęce prowadził działania prewencyjne w punkcie kontrolnym zlokalizowanym na trasie S8 w m. Prosienica. Akcja odbywała się wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego.

Celem tych działań była kontrola pojazdów ciężarowych oraz instruktaż kierowców nt. wymogów związanych z transportem odpadów.

W trakcie akcji zatrzymano i skontrolowano 12 pojazdów ciężarowych.

Spośród zatrzymanych pojazdów trzy pojazdy oznakowane były jako realizujące przewóz odpadów w ruchu krajowym. Pozostałych dziewięć pojazdów realizowało usługi transportowe różnego rodzaju towarów. WIOŚ w Warszawie podczas czynności kontrolnych nie stwierdził nieprawidłowości w zakresie wymagań dotyczących przewozu odpadów zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów. Wobec kierowców zastosowano instruktaż, związany z wymaganiami dotyczącymi transportów odpadów.

Przewidziane są dalsze prewencyjne działania kontrolne.

Opcje strony

do góry