UWAGA !!!

Od 01.01.2024 r. uruchomiona strona jest wersją archiwalną. Aktualna strona Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie jest dostępna pod adresem: https://www.gov.pl/wios-warszawa

Aktualności

25.05.2023

Inspektorzy WIOŚ w Warszawie – w ramach akcji „Nielegalne odpady” - prowadzili działania prewencyjne ukierunkowane na przestrzeganie prawa w transporcie odpadów.

17 maja 2023 r., Inspektorzy WIOŚ w Warszawie Delegatura w Ostrołęce prowadzili działania prewencyjne w punkcie kontrolnym zlokalizowanym na trasie S8 w m. Prosienica. Była to kolejna odsłona akcji „Nielegalne Odpady”. Celem tych działań była kontrola pojazdów ciężarowych oraz instruktaż kierowców nt. wymogów związanych z transportem odpadów.

Akcja odbywała się wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego.

Inspektorzy WIOŚ Warszawa Delegatura w Ostrołęce zatrzymali i skontrolowali 16 pojazdów ciężarowych.

Spośród zatrzymanych 16 pojazdów ciężarowych jeden oznaczony był tabliczką „odpady” i realizował faktyczny przewóz odpadów w postaci złomu. Trzy skontrolowane pojazdy przewoziły towary w transporcie międzynarodowym. Trzy pojazdy nie przewoziły żadnego ładunku. Pozostałych 9 pojazdów realizowało przewóz towarów i produktów w ruchu krajowym.

Inspektorzy WIOŚ podczas czynności kontrolnych nie stwierdzili nieprawidłowości w zakresie wymagań dotyczących przewozu odpadów zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów. Wobec kierowców zastosowano instruktaż, związany z wymaganiami dotyczącymi transportów odpadów.

Przewidziane są dalsze prewencyjne działania kontrolne.

Opcje strony

do góry