Aktualności

16.05.2023

Inspektorzy WIOŚ w Warszawie skontrolowali nielegalny transport odpadów.

10.05.2023 r. WIOŚ w Warszawie otrzymał informację o zatrzymaniu nielegalnego transportu odpadów m. Leśniakowizna, gmina Wołomin.

Inspektorzy WIOŚ w Warszawie Delegatura w Mińsku Mazowieckim udali się na  miejsce zdarzenia i podjęli działania na podstawie art. 10b ustawy o IOŚ.

Przeprowadzone przez nich oględziny wykazały, że na zatrzymanym pojeździe ciężarowym przewożone były metalowe, nieoznakowane beczki o różnej pojemności. Pojemniki te zebrane były na paletach oraz były wypełnione odpadami ciekłymi. Inspektorzy WIOŚ w Warszawie ujawnili łącznie 103 beczki na 24 paletach. Nie stwierdzili oni wycieku odpadów.

Na miejsce ujawnienia nielegalnego transportu odpadów inspektorzy WIOŚ w Warszawie zadysponowali Centralne Laboratorium Badawcze GIOŚ celem poboru próbek odpadów. Próbki zostały pobrane przy współpracy jednostki chemicznej PSP.  Pobranych zostało 10 próbek odpadów.

WIOŚ w Warszawie przesłuchał kierującego zatrzymanym pojazdem z odpadami a o zdarzeniu i ustaleniach poinformował CZK Starosty Wołomińskiego.

Na miejscu zdarzenia znajdowały się także jednostki PSP, w tym jednostka chemiczna, Policja oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Wołomin.

Opcje strony

do góry